Δευτέρα 6 Ιουλίου 2009

ΑΝΑΔΡΟΜΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 26 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 1/3/2009

Σε ένα κατάμεστο από 10.000 φιλάθλων και πλέων έγινε το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στην τοπική ομάδα της Δόξα Δράμας και τον Παναιτωλικό φοβερή ατμόσφαιρα επικρατούσε από νωρίς είχε στηθεί ολόκληρη γιορτή στην Δράμα μέρες τώρα γιαυτον τον αγώνα .Aς πάμε τώρα στα καθαρός αγωνιστικό κομμάτι .Η ομάδα της Δράμας ξεκίνησε εντυπωσιακά σχεδόν με γκολ από τα αποδυτήρια μόλις στο 3 λεπτό ο Αγγος με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή έκανε το 1-0 η απάντηση του Παναιτωλικού δεν άργησε να έρθει και μόλις στο 15 λεπτό σε μια κόντρα ο Ντελκαδο θα ισοφαρίσει σε 1-1 στο 31 λεπτό ένα ολέθριο λάθος του Μπαμπανιωτη που σπάνια ως ποτέ κάνει τέτοια πεδαροωδει λάθη έδωσε την ευκαιρία στο Μαχαιρουδη ύστερα από ασταθείς απόκρουση να κάνει από κοντά το 2-1 για την ομάδα της Δράμας που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα να σημειωσουμε επίσης ότι ο Παναιτωλικός είχε δοκάρι στο 82 λεπτό με τον Χρυσάφη .Να πούμε ότι με την νίκη αυτή η ομάδα της Δράμας ήταν με το ένα πόδι ήδη στην Β Εθνική