Κυριακή 19 Ιουλίου 2009

ΕΟΡΔΑΙΚΟΣ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1-0 8/2/2009

Καλό παιχνίδι έκανε η ομάδα μας στην Πτολεμαΐδα με πολλές και σημαντικές ευκαιρίες αλλά ένας ονόματι (Κουτσάφτης) Διαιτητής από την Άρτα καλά παιδιά αυτά κάθε Κυριακή στην εκκλησία είναι να περούνε την ευλογιά του παπά βλέπετε πως τα φέρνει η ριμάδα η τύχη και όταν πρόκειται να παίξουμε ένα μεγάλο ντέρμπι που θα καθορίζει την βαθμολογία μας η και την κατατάξει του ομίλου πάντα να μας βάζουν αυτά τα καλά παιδιά από Άρτα από Γιάννενα από Πρέβεζα γενικώς συνδέσμου Ηπείρου πως λέει και το λαϊκό ρητό (πολύ κωλόπαιδο ο Κυριάκος). Στο καθαρός αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα του Εορδαικου άνοιξε το σκορ στο 28 λεπτό ύστερα από εκτελέσει κόρνερ και διώξιμο του Μπαμπανιωτη η μπάλα να καταλήγει έξω από την μεγάλη περιοχή και με έναν κεραυνό ο Βασιλειάδης να στήλει την μπάλα στον ουρανό τον διχτύων του Μπαμπανιωτη και να γράψει έτσι το 1-0. Προσπάθησε πολύ η ομάδα μας αλλά έμεινε το αποτέλεσμα αυτό η ήττα και η πίκρα μαζί και τουλάχιστον 400 φιλάθλων που ήρθαν από Αγρίνιο να δουνε το παιχνίδι να μην παραβλέψω η ξεχάσω στο 83 λεπτό σε καθαρή ανατροπή του Ζουρουδη πέναλτι που έβγαζε ματια ο επόπτης ήταν στην Όπερα για καφέ αυτά