Τετάρτη 22 Ιουλίου 2009

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ- ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 2-1 1/3/2009

Γιορτή την είχαν την σημερινή ημέρα στην Δράμα οι πολυπληθής φίλαθλοι που μαζεύτηκαν πάνω από 10.000 κόσμος να δούναι το σημερινο ντέρμπι ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα της Δράμας και τον Παναιτωλικό παιχνίδι που εάν το κέρδιζε η ομάδα της Δράμας ανέβαινε και μαθηματικά στην επομένη κατηγορία στην Β Εθνική πάμε να τα δούμε σιγά σιγά τα πράγματα πως έγιναν. Ημέρα ηλιόλουστη κόσμος και κοσμάκης έξω από το γήπεδο και συνέχεια επερχόντουσαν πολύ κόσμος ακόμα για να δούναι το μεγάλο ντέρμπι πρώτη του μήνα βλέπεται ε μην τους πάει και γρουσουζιά την θελαν την νίκη όσο τίποτε άλλο γιορτή καραμούζες κορδέλες χαρτάκια βεγγαλικά όλα σε αθλητικά πλαίσια και 300 φίλαθλοι δική μας που ήρθαν μόνο από Αγρίνιο να παρακολουθήσουν και αυτο το παιχνίδι στο καθαρός αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα της Δράμας άνοιξε πολύ νωρίς το σκορ μόλις στο 3 λεπτό με το Αγγο με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή ο Παναιτωλικός απάντησε άμεσα και στο 15 λεπτό με τον Ντελκαδο από ένα φάουλ που κερδίσαμε στο ύψος του κέντρου έφυγε σφαίρα μπροστά ο παίχτης μας και έκανε το 1-1 από ένα τραγικό άλλα και συνάμα απρόσεκτο λάθος του Μπαμπανιωτη από αυτά που δεν συνηθίζει ο τερματοφύλακας μας δηλαδή σε μια ασταθείς απόκρουση του έφυγε η μπάλα από τα χεριά και ο απερχόμενος από κοντά Μαχαιρουδης στο 31 λεπτό έδωσε το προβάδισμα με 2-1 στην ομάδα της Δράμας με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα της Δράμας είχε εξασφαλίσει και μαθηματικά την άνοδο στην επομένη κατηγορία επίσης να μην παραβλέψω ότι στο 82 λεπτό είχαμε και οριζόντιο δοκάρι με τον Χρυσάφη