Δευτέρα 6 Ιουλίου 2009

ΑΝΑΔΡΟΜΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 33 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 22/4/2009

Το χρέος του ήταν να πάει και να κερδίσει για να ελπίζει στην κατάκτηση και στης δεύτερης θέσης έτσι και έγινε μέσα σε 15 λεπτά το ματσάκι το καθάρισε με το επιβλητικό 3-0 για να δούμε τα πράγματα πως εχουν.Σε ένα γήπεδο έξω από τα Γιαννιτσά και συγκεκριμένα στο χωριό Μηλοτοπος έγινε το Παιχνίδι παρουσία 300 φιλών της ομάδων και σε μια μέρα βροχερή το σκορ άνοιξε νωρίς μόλις στο 6 λεπτό ο Ζορμπάς έκανε το 1-0 για να έρθει το 11 λεπτό και ο Δεντσας με κεφάλια ύστερα από κόρνερ του Χρυσάφη να γράψει το 2-0 δεν γίνεται η σέντρα να και το 3-0 στο 15 λεπτό από τον Μάκη τον Μπελεβώνη .Έτσι ο Παναιτωλικός κρατούσε την τύχη του στα χεριά του γιατί με νίκη στο γήπεδο του την τελευταια αγωνιστικη κατά της Νίκης Βόλου έπαιρνε αυτός το εισιτήριο για τον αγώνα μπαράζ με την ομάδα της Ρόδου