Πέμπτη 30 Ιουλίου 2009

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 2-0 3/5/2009

Ήδη άρχιζε σιγά σιγά η ομάδα μας να σκέπτεται τον αγωνα μπαράζ με την Ρόδο το μόνο που έμενε ήταν η ημερομηνια και ο τόπος διεξαγωγής του μπαράζ .Στο γήπεδο από νωρις είχε μαζευτεί κόσμος και κοσμάκης είχε πλημυρίσει το γήπεδο από φιλάθλους του Παναιτωλικού από όλο τον νόμο Αιτωλοακαρνανίας για να παρακολουθήσουν τον Παναιτωλικό στην προσπάθεια που κάνει να πάει αυτος στον αγωνα μπαράζ βεγγαλικά ,φωτοβολίδες ,κροτίδες ,χαρτάκια ,κορδέλες, και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε που θα μπορούσε να κάνει την ημέρα πιο γιορτινή και πιο ευχαριστη για τους φιλάθλους του Παναιτωλικού .Στο καθαρός αγωνιστικό κομμάτι δεν έγινε καν η σέντρα και να το 1-0 από τον Παπαποστολου μόλις στο 3 λεπτό με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή άφησε άγαλμα τον τερματοφύλακα της Νίκης Βόλου ο χρόνος κυλαγε υπερμας για να φτάσουμε αισίως στο 35 λεπτό και ο Καραμανλικης να κάνει και το 2-0 και να σφραγίσει και μαθηματικά το αγώνα μπαράζ για την ομάδα μας με αντίπαλο την Ρόδο.